CZYTAM Z KLASĄ - lekturki spod chmurki

Klasa 3b podejmując szereg twórczych działań zrealizowała II moduł projektu czytelniczego. Dzieci na zakończenie omawiania lektury: „O rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą” wykonały pomysłowe prace plastyczne, w których przedstawiły swoje ulubione wydarzenie z książki. Ponadto uczniowie z zaangażowaniem poszukiwali informacji na temat pracy pisarza. Zamienili swoją salę lekcyjną w biuro detektywistyczne, tworzyli rysopis poszukiwanego zawodu oraz z zaciekawieniem obejrzeli prezentację:  „Odwiedzamy miasto zawodów”. Na koniec dzieci przygotowały wywiad z przedstawicielem poznanej profesji i zorganizowały spotkanie z pisarką Barbarą Stańczuk, podczas którego jeszcze bardziej wzbogaciły swoją wiedzę odnośnie pracy pisarza.

Angelika Bielecka

Data dodania: 2022-05-05 08:00:49