Czy powietrze się poci?

Na te i inne pytania odpowiadał p. BARTOSZ KLEPACKI, z wykształcenia fizyk, pracownik Działu Promocji z Morskiego Centrum Nauki ze Szczecina. Przyjechał on na zaproszenie SP2 w Goleniowie dzięki inicjatywie p. Beaty Rucińskiej. Podczas zajęć z p. Bartoszem, które odbyły się w piątek 29 listopada, dzieci mogły dowiedzieć się, poprzez zabawę, interesujących wiadomości z dziedziny chemii i fizyki, zachwycić się różnymi eksperymentami z azotem, np. dmuchać w kubek z azotem, jeść chrupka i puszczać azotową parę nosem, podziwiać znikający w azocie balon, a potem wyjęty i odzyskujący dawny kształt. Niektórym nawet płonęły ręce.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w Szczecinie na Łasztowni w 2022 r. ma powstać, na wzór Centrum Kopernika, nasze własne Morskie Centrum Nauki udostępnione dla wszystkich małych i dużych "naukowców".

Data dodania: 2019-11-29 15:23:19
Data edycji: 2020-08-27 15:19:11