Biologia online

Większość uczniów aktywnie uczestniczy w lekcjach biologii online. Niektórzy bardzo sprawnie poruszają się po Teamsach, z których korzystamy; inni radzą sobie jak potrafią. I tu pojawiło się kreatywne podejście do zadań oraz projektów. Wielokrotnie okazuje się bowiem, że jest kilka sposobów dojścia do celu i uczniowie je po kolei odkrywają. W klasach 5. bardzo wysokim poziomem zaskoczyły mnie projekty związane z uprawianiem roślin w domu. Były to plakaty, prezentacje, fotorelacje, a nawet książki. Klasy 6. zmierzyły się z ważnym zadaniem, jakim jest znalezienie i odpowiednia selekcja informacji. Większość bardzo dobrze sobie z tym poradziła. Na tym pierwszym etapie zdalnej edukacji doceniam przede wszystkim włożony wysiłek i dobre chęci oraz zachęcam do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Iwona Bondar

Data dodania: 2020-04-20 22:03:16