Artyści Dwójki i Moniuszko

Artyści Dwójki i Moniuszko – w 200. rocznicę urodzin kompozytora

Dziś w naszej szkole odbył się I etap  konkursu plastycznego „Malujemy muzykę Stanisława Moniuszki”, organizowanego przez Kuratorium  i Akademię Sztuki w Szczecinie. Wzięło w nim udział 43 Artystów z klas 4-8! W ciągu zegarowej godziny malowali  oni obrazy, które dyktowała im muzyka wielkiego polskiego kompozytora – Stanisława Moniuszki. Przy dźwiękach utworu „Bajka. Opowieść zimowa” powstały niezwykłe, różnorodne, niekiedy zaskakujące prace plastyczne. Spośród nich szkolna komisja konkursowa wybierze po trzy prace z kategorii klas 4-6 i 7-8, które  wezmą udział w międzyszkolnym etapie konkursu, już w Szczecinie. Finał konkursu będzie miał miejsce 5 grudnia również w Szczecinie. Trzymamy kciuki za naszych Artystów.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia, jak przebiegał konkurs  w naszej szkole. Wkrótce zaprosimy na pokonkursową wystawę prac.

Data dodania: 2019-11-21 20:46:14
Data edycji: 2020-08-26 22:54:35