Andrzejki

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. 30 listopada 2021 r dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej poznały zwyczaje i wróżby andrzejkowe. Katalog wróżb i przepowiedni był obszerny każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. okazało się , ze wśród uczniów mamy wielu przyszłych lekarzy, policjantów, nauczycieli, handlowców i modelek. Uczniowie z niecierpliwością przykuwali papeierowe serce, żeby odczytać imię swojej sympati. Emocji przy tym nie brakowało. Układaliśmy w rzędzie buty , żeby dowiedzieć się komu pierwszemu spełni się  marzenie,. Pod kubeczkami ukryty był klucz, cukierek , pierścionek, samochodzik  tutaj uczniowie sami już opowiadali co może znaczyć wylosowany przez nich symbol. Wszyscy wspaniałe się bawili, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić., to już zależy od nas.

Data dodania: 2021-12-25 13:09:34
Data edycji: 2021-12-25 13:10:15