ANDRZEJKI

??Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja to noc magiczna, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj nie traktujemy wróżb tak poważnie jak kiedyś, dzisiejsze andrzejki to przede wszystkim dobra zabawa. ? Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 30 listopada w naszej szkole upłynął nam w niecodziennej, magicznej atmosferze. Do tworzenia tej magii przyłączyli się wychowawcy klas wraz ze swoimi uczniami oraz wychowawcy świetlicy. ? Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, rzucał kostkami, monetą, losował bileciki z odpowiedzią czy spełni się jego marzenie, ustawiał buty, lał wosk, a wszystko po to, żeby sprawdzić co czeka go w najbliższej przyszłości. ?Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Data dodania: 2023-12-04 23:19:45
Data edycji: 2024-06-12 09:36:57