81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

W 81. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji społeczno- edukacyjnej "Żonkile", organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich- POLIN. Akcji towarzyszyło hasło: "Łączy nas pamięć", które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności oraz potrzebę dialogu ponad podziałami. Przez cały tydzień na lekcjach wychowawczych dzieci oglądały filmy i rozwiązywały karty pracy związane z tym wydarzeniem, a uczniowie klas: 7a, 7b i 7c przygotowywali plakaty oraz szablony żonkili, które są symbolem zbiorowej pamięci. W piątek, 19 kwietnia, na przerwach, każdy mógł samodzielnie złożyć własnego żonkila, w czym pomagali uczniowie klas 7. Warto celebrować takie wydarzenia, ponieważ pamięć o przeszłości jest jedną z nadrzędnych wartości, które nas jednoczą i nadają mam wspólną tożsamość - niezależnie od światopoglądu.

I. Tomella

Data dodania: 2024-04-23 15:19:39