29 LUTEGO DZIEŃ CHORÓB RZADKICH

29 LUTEGO  DZIEŃ CHORÓB RZADKICH

W tym wyjątkowym dniu, 29 lutego, przypadającym w kalendarzu  raz na cztery lata,  klasa 3b podsumowała swoją wiedzę zdobytą podczas warsztatów w ZAZ na temat NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI. Ciekawe warsztaty na ten wyjątkowy i ważny społecznie temat  poprowadziła dla klasy Pani Justyna Różańska-  pedagog specjalny i terapeuta w ZAZ.Pani Justyna  "wprowadziła" dzieci w świat osób dotkniętych różnymi rodzajami  niepełnosprawności.Mogły same doświadczyć, jak czują się osoby , które nie widzą, nie słyszą lub mają niesprawne kończyny. W Dniu Chorób Rzadkich dzieci  poprzez  opowiadanie  pt.
" Czarodziejka", czytane przez P.Justynę  zapoznały się z pojęciem i rozpoznawaniem autyzmu spotykanego  wśród  rówieśników.Rozmowa o autyzmie, uzmysłowiła dzueciom , jak wiele jest chorób, których po prostu nie widać, a które tak jak niepełnosprawność mogą stanowić dla kogoś problem.  KLUCZOWE  w podejściu do niepełnosprawniści są trzy słowa : empatia, akceptacja i otwartość, o czym Bystre Rekiny z pewnością   będą już pamiętać. Korzystając z uprzejmości i gościnności Gospodarzy ZAZ klasa z wielką radością skorzystała z zaproszenia na siłownię, gdzie intensywnie wykorzystała lekcje wf. W sali lekcyjnej dzieci  dokończyły zadanie plastyczne, którym zdobiły wejście przy schodach. Jeszcze raz bardzo  Dziękujemy Pani Justynie za to  interesujące i ważne spotkanie .

BR

Data dodania: 2024-03-04 07:42:25