Porwani przez Ekonomię

Już wkrótce uczniowie klasy 8a i 8c rozpoczną realizację projektu „Porwani przez Ekonomię",  który jest projektem edukacyjnym Warszawskiego Instytutu Bankowości.

Projekt jest oparty na książce profesora Witolda Orłowskiego „Ekonomia dla ciekawych”, która w przystępny sposób omawia najważniejsze zjawiska, problemy oraz mechanizmy gospodarcze.

Podstawowe reguły ekonomii towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów i świat współczesny wymaga od każdego wiedzy w tym zakresie.

Pieniądz, koszty, efektywność, zysk, inflacja, emerytury, podatki,… i wiele innych zagadnień ekonomicznych to dzisiaj nie tylko domena ekonomistów czy przedsiębiorców, ale codzienność wszystkich obywateli.

Realizacja projektu "Porwani przez Ekonomię"  pozwoli ósmoklasistom na uzyskanie niezbędnej wiedzy ekonomicznej połączonej z wiedzą matematyczną oraz na wykształcenie nowych umiejętności.

Nauczycielką realizującą projekt w naszej szkole jest p. Agata Markowicz-Narękiewicz.

A.M-N

Data dodania: 2022-09-10 23:37:19