Zuzanna laureatką!

Miło mi poinformować, że mamy w naszej szkole laureatkę konkursu kuratoryjnego „Nie tylko Prząśniczka, czyli co wiesz o Moniuszce”. Jest nią Zuzanna Gulbinowicz z kl. 8c.

Choć konkurs odbył się  w czerwcu, uroczystość wręczenia nagród miała miejsce  wczoraj, tj. 18 grudnia podczas wspaniale zorganizowanej gali w Akademii Sztuki w Szczecinie. Laureaci  konkursów plastycznych i muzycznych związanych z Rokiem Moniuszkowskim  otrzymali z rąk Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Rektora Akademii Sztuki w Szczecinie  dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy zgromadzeni uczniowie, ich rodzice i nauczyciele mogli usłyszeć muzykę naszego wielkiego kompozytora w wykonaniu szczecińskich chórów,  kapeli folkowej oraz artystów szczecińskiej opery. Zaskakującą niespodzianką był Moniuszkowski tort oraz pyszny poczęstunek.

Jesteśmy dumni z sukcesu Zuzi i życzymy  jej kolejnych w jej muzycznej edukacji.

Dorota Gąsior

Data dodania: 2019-12-19 15:51:07