"W takt kolędy wieją wiatry, szumią drzewa,
cały świat kolędę Jezusowi śpiewa.
Niech kolędy nuta mocno w świecie brzmi,
maleńkiemu Jezusowi dziś.
Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś,
niech kolęduje z nami Cała ziemia,
niech kolęduje z nami cały świat"...

... i kolędowała cała  szkoła, najmłodsi i najstarsi uczniowie oraz  nauczyciele. Zabrzmiały głosy aniołów, pasterzy, dzwonków, fletu i skrzypiec. W przedświateczny piątek, w nocnej scenografii z lśniącą gwiazdą nad szopką w Betlejem, zgodnie z polską tradycją w jasełkowym przedstawieniu popłynęły słowa zwiastujące narodziny Dzieciątka Bożego. To niezwykłe wydarzenie sprzed 2000 lat przygotowała  z wielkim zaangażowaniem grupa 30 uczniów (z klasy 2b i kl.: II- VI) pod opieką siostry Moniki Hoffman, pastorałką jasełka uświetnił zespół MARUDY prowadzony przez p. Dorotę Gąsior, nad nagłośnieniem czuwał p.Kajetan Struk. Dziękując Wszystkim za wszystko, co złożyło się na to wspólne przeżywanie, życzymy WSZELKIEGO DOBRA, LUDZKIEJ ŻYCZLIWOŚCI i RADOSNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA.

Beata Rucińska

Data dodania: 2019-12-21 15:29:22