Dietetyka... a może tylko matematyka?

1, 2, 3, 4, 5, 8, 10 000 to magiczne liczby, które poznawali dzisiaj uczniowie na spotkaniu z psychodietetykiem, trenerem personalnym - panią Natalią Kaczor.

Magiczne liczby oznaczające dzienne zapotrzebowanie na owoce, nabiał, warzywa, sen.... pozwoliły spojrzeć uczniom na zasady zdrowego stylu życiu w sposób matematyczny. ;-)

...matematyka okazała się także przydatna podczas obliczania wskaźnika masy ciała (BMI)... :-) a potem odczytania go w tabeli i zinterpretowania ... Aby jednak to zrobić należało wykazać się umiejętnością zamiany jednostek oraz poprawnym zastosowaniem kolejności wykonywania działań.... no i oczywiście znajomością obsługi kalkulatora ;-)

Podczas zajęć uczniowie zyskali wiedzę nie tylko o zasadach zdrowego stylu życia, ale przekonali się także, że matematyka ma wszechstronne zastosowania.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klasy: 6a, 6d, 7a i 8b.

Zajęcia odbyły się w ramach programu Edukacja Inspiracja.

Data dodania: 2020-01-31 15:02:55
Data edycji: 2020-08-27 16:11:49